پنج نکته طلایی برای رشد بازاریابی دیجیتال

برای رشد بازاریابی آنلاین به چه ابزاری نیاز داریم؟

ضرب المثل قدیمی جنوبی میگوید:”اگر از آب و هوای فعلی خوشتان نمی آید،پنج دقیقه صبر کنید.”این گزاره را مطمئنا میتوان در مسئله ی مربوط به حفظ سرعت رشد بازاریابی دیجیتال به کار برد.تغییرات در گرایشها و تاکتیکها به سرعت باد در  حال تغییر است و به عنوان بازاریابی آنلاین تنها راهی که بتوانیم خود را حفظ کنیم،نوآوری و اطلاعات است.در اینجا پنج موردی که به نظر میرسد همیشه برای بازاریابهای دیجیتال کارساز بوده است را آورده ایم،ولی هرگز فکر نکنید که کار تمام شده است.

رشد بازاریابی دیجیتال

نقش توییتر در رشد بازاریابی دیجیتال

یکی از ابزار های معروف برای رشد بازاریابی دیجیتال تنزل توییتر به عنوان یک ابزار (tool) برای دیجیتال مارکتینگ هنوز اتفاق نیفتاده است و هنوز یک منبع خوب برای ارتقای کسب و کار شما و ارتباط با افراد متمایل به لایک است و به اندازه ی لینکدین بافاصله و سرد نیست و به اندازه ی فیسبوک هم خودمانی و غیررسمی نیست.در حقیقت،روشی که یک بازاریابی آنلاین از توییتر استفاده میکند میتواند مسئله ی بزرگتری نسبت به خود  باشد.توییتهای کسل کننده،ارتباط کم با دنبال کنندگان و فروش بیش از حد محصولات میتوانند باعث نتایج توییتری ضعیف  می شوند.

توییتر در پی جنون و هیجان رسانه ای و با توجه با حساب شخصی پرزیدنت دونالد ترامپ به شهرت زیادی دست یافته است که تبدیل به مقری برای ارتباط با کمپین خود برای او شد.توییتر شاهد یک نزول در تعداد کاربران در ماههای منتهی با سال ۲۰۱۶ بود ولی در طول کمپین یک رشد سریع را در دیجیتال مارکتینگ تجربه کرد.این که این رشد مستقیما مربوط به ترامپ باشد معلوم نیست ولی مطمئنا این مورد دلخواه بازاریابهای دیجیتال است که ببینند افراد بیشتری نسبت به قبل به توییتر روی بیاورند و اطلاعات آنها را ببینند و شاید هم نقل قولهای آیندهی رئیس جمهور را ببینند.

حقه های تکنیکی SEO

مهم ترین ابزار برای رشد بازاریابی دیجیتال SEO است ،هر کسی که به مدت طولانی در بازاریابی آنلاین کار کرده از روی علاقه روزهای آشفته و بی نظم در SEO را به یاد می آورد.این موضوع به حدود شش سال پیش بر میگردد ولی این موضوع یک حالت آشفته و شلوغ در مورد کلید واژه های رایگان برای همه،انبوهی از لینکها و مضامین بدون عکس،ویدئو و استایل بود.بعد از یک انتظار طولانی برای Panda Update،که الگوریتم گوگل را برای محدود کردن و جریمه ی مضامین به درد نخور تکمیل کرد و سپس آخرین ورژن از Penguin که سرویسی مشابه و حتی تخصصی تر را ارائه داد،اوضاع برای ما در صنعت شروع به تغییر کرد.

بله،این امر،موضوع قرار گرفتن در رده های بالای صفحات جست و جو را البته برای کمپانی هایی که مضامین بد تولید میکنند،سخت میکند.در حقیقت،با پیشروی و آپدیت هایی مانند پاندا و پنگوئن،کمکهایی به کمپانی هایی که کارهای خوب و خلاقانه انجام میدهند و برای رضایت مشتریان خود سخت تلاش میکنند،ارائه میشود.

رشد بازاریابی دیجیتال

 

سایتهای کوپن (coupon)

 

تاثیر سایت های کوپن برای رشد بازاریابی دیجیتال بسیار زیاد است، در ابتدا،سایتهای کوپن یک رویکرد و روش عالی برای بسیاری از کسب و کارهایی که در تلاش برای جلب افراد از طریق دربهای دیجیتال بودند به حساب میآمد.آنها اغلب هجوم سریع پول نقد را به خصوص در طول روزهای خرید در پی داشتند و بسیاری از خریداران بار اولی(first buyers) یا آن خریدارانی که کارتهای خود را کنار گذاشتهاند را جذب میکردند.در واقع،یک تحقیق که در سال ۲۰۱۰ توسط دانشگاه Rice انجام شد نشان داد که کدهای Groupon برای ۶۶ درصد از کسب و کارهای آنلاین  سودآور بود و این مبهوت کننده است. متاسفانه،مطالعه ی مشابهی نیز دریافت که اغلب اوقات فروش های Groupon به وسیله ی مشتریان فعلی مورد تاراج قرار میگرفت و خبری از ایجاد شوق در مشتریان جدید نبود.

به علاوه،بسیاری از معاملات پیشنهاد شده به مقدار زیادی در مطابق با میل مصرف کنندگان نامگذاری میشد که باعث میشد که موضوعات مربوط به سودآوری برای بازاریابی آنلاین در بلند مدت به وجود آید.

 

فالوورهای اینستاگرامی جعلی و فیک

برخلاف آیتم های دیگر این لیست، فالوورهای اینستاگرامی جعلی احتمالا  نقشی در رشد بازاریابی دیجیتال نخواهد داشت .برای شخص،این کار کمی تقلب آمیزاست ولی مهمتر از آن این است که هیچ سرویسی به هیچ کسی به غیر از شخص دارای فالوورهای جعلی ارائه نمیدهد.کمپانی های دیجیتال مارکتینگ به وسیله ی شخصیتی که گمان میکنند دارای niche following (دنبال کنندگی غیر واقعی)هستند،رودست میخورند و آنها میتوانند از این کمپانی برای تبدیل به سرمایه (capitalize) استفاده کنند.مصرف کننده هم ممکن است آزار میبیند،چون محصولی که ممکن است آنها نیاز داشته باشند به طور موثر به feeds آنها نمیرسد.

یکی دو سال پیش،اینستاگرام یک پاکسازی در رابطه با حساب های فیک و جعلی انجام داد و من مطمئن هستم که به این کار تا سرحد ممکن ادامه خواهد داد ولی متاسفانه تحقیقات نشان میدهد که هنوز ۸ درصد از حسابهای اینستاگرامی جعلی هستند و نتیجه معکوس در رشد بازاریابی دیجیتال دارد.

بازاریابهای آنلاین چه کاری میتوانند انجام دهند؟به دنبال کمک برای شناسایی حساب های جعلی باشید و برای اهداف بازاریابی به دنبال افراد درست و مناسب بگردید.

 

رشد بازاریابی دیجیتال

کمپینهای ارسال همگانی

 

بعد از مدتی کوتاه از عصر اینترنت،ارسال همگانی ایمیلها در میان اولین تاکتیکهای بازاریابی آنلاین  برای پدیدار شدن و بیرون آمدن از روشهای سنتی و قدیمی بود.شمارهگیری یک ایمیل جدید و ارسال آن به تمامی افراد موجود در لیست خیلی سریع و آسان بود و فقط کافی بود که بنشینید و سود حاصل از آن را تماشا کنید.

اما امروزه اوضاع کمی تغییر کرده است.بله،ایمیل برای کسانی که درگیر ۲۰ چیز مختلف هستند هنوز هم به شکل مقاومت ناپذیری بهترین راه ارتباط است ولی آنها میخواهند که به خوبی تغذیه شوند ولی نمیخواهند که مورد هجوم سیلی از ایمیلها قرار گیرند.

Pinterest یکی از سایتهای اجتماعی رو به رشد است که نشان میدهد که آینده ی دیجیتال مارکتینگ چگونه میتواند باشد.پینترست جایگزین batch and blast email شده که کاملا مناسب کاربر طراحی شده است.پینترست با استفاده از ده ها هزار دیتایی که دریافت میکند سعی دارد که تجربه ی مصرف کننده را قابل تنظیم (customize) کند و به علاوه یک ارتباط عاطفی با کاربران خود برقرار کند.

رشد بازاریابی دیجیتال

 

نتیجه گیری :همه ی رویکردهای بازاریابی آنلاین و بازاریابی دیجیتال روزی کهنه و قدیمی خواهد شد و باید گفت که روزی آنها به مرز نابودی و انقراض نزدیک میشوند و سپس احتمالا یک بازگشت خواهند داشت.اغلب اوقات،خیلی بحث مدیوم مطرح نیست بلکه چگونگی استفاده از آنها توسط کمپانی های بازاریابی دیجیتال مطرح است.پس قبل از این که همه ی رویکردهای قدیمی خود را معلق کنید مطمئن شوید که شما تمام کارهای لازم را برای به حد اکثر رساندن پتانسیل فعلی خود به کار میگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *